Renklerin Uyumu İle Kıyafet Kombinleri

Renklerin Uyumu İle Kıyafet Kombinleri
2 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.404 kez okundu.

Giyilen kıyafetlerde renk uyumu insanları değişik bir boyuta taşıyabilir. Giyilen her renk kendini tamamlayıcı kıyafetlerle bir araya getirilmelidir. Hangi renklerin birbirini tamamlar nitelikte olduğunu öğrenirsek; kıyafet seçiminde de o derece başarılı oluruz. Önemli olan pahalı kıyafetleri üzerimize geçirmek değildir. Uygun renkleri bir araya getirerek; uyumlu bir şıklık sağlamaktır. Siyah rengin uyumlu olduğu renkler beyaz ve kırmızıdır. Siyah bir elbisenin altına kırmızı bir ayakkabı oldukça şık durur. Bunun yanında beyaz bir pantolon giyip, üzerine siyah bir lacoste tişört tercih edebiliriz. Pembe renk ile ahenkli renkler; sarı, siyah ve yeşil tonlarıdır. Pembe renginde bir elbise giyen bir kişi; sarı bir ayakkabı ile oldukça şık görünür. Önemli olan renkleri cesur bir şekilde kullanmaktır.

Renk Uyumlu Kombinler

Renk Uyumlu Kombinler

İnsanlar genelde canlı renkleri kullanmaktan çekinirler. Özelliklede ayakkabılarda sarı, turuncu ve mavi gibi renklerden kaçınırlar. Fakat kıyafet bütünlüğü için bu renkleri kullanmak gerekir. Turuncu rengine en çok yakışan iki renk vardır. Bunların biri mavi diğeri de kahverengidir. Turuncu bir pantolon giyen biri kahverengi bir gömlekle kombin oluşturabilir. Kıyafetler üzerinde verdiğimiz renkler tamamen hayalidir. Siz kahverengi pantolon seçip, turuncu bir gömlekle bir kombin oluşturabilirsiniz. Renkleri tanıyarak, nasıl şık olunduğunu öğrenebilirsiniz. Önemli olan renk kullanma konusunda cesur davranmaktır. Fakat bu renkler kışın tercih edilmemelidir. Kışın kıyafet renkleri siyah, gri, füme ve kahverengi tonlarında olur.

2013 Neon Renk Modası

Bir trend giyim ile ilgili konumuz olan neon renk modası isimli makalemizi ve galerimizi görüntülemek için yukarıda bulunan linki ziyaret ediniz.

Bir önceki yazımız olan İlkbahar Yaz Straplez Modası başlıklı makalemizde 2013 Straplez Kıyafetler, İlkbahar Yaz Straplez Modası ve Mini Straplez hakkında bilgi verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git